Prosím o lajk :) -----> TADY
Zeptej se -----> TADY
Ptejte se do videoodpovědi :) TADY

Přátelství s prošlým datem spotřeby

25. června 2012 v 6:30 | Michelle |  Friends
Přátelství je založeno také na silných a slabých stránkách toho druhého.Ty můžeš mít slabou stránku a tvá kamarádka silnou.Tím se doplňujete a pomáháte si navzájem.O těchto pomocích se nemluví,protože by měli bých samozřejmostí.Pokud tyto úlohy vedou k využívání,komandování,omezování apod.,je lepší se jich zbavit.

Je spoustu přátelství,ve kterém se jeden,druhý,nebo oba rozhodují,zda by nebylo lepší přátelství rozpustit a rozloučit se.Je lepší se rozejít než snášet kritiku,ponižování a soupeření.

Často postačí i kamarádka lezoucí na nervy.Takové přátelství je pak pusté a opuštěné.Mohlo se to stát proto,že jste se vyvýjely každá jiným směrem,protože máte jiné zájmy.protože jste poznaly nové kamarády nebo možná i proto,že sis celou tu dobu dělala o vašem přátelství jen iluze.

Pokud jste ještě pořád kámošky,přichází na řadu otázka : Máme toho ještě pořád hodně společného?Dokážeme se stále smát stejným věcem?Menší urážky a neshody lze zpravit jedním rozhovorem,ale dojde-li k většímu rozporu,vážné porušení důvěry například,když zjistíš,že ti tvá kamarádka lže ve věcech,o kterých si ostatní dokáží promluvit,vzikne ve většině případech trhlina,která se již nedá zacelit.Zničeho nic jí přestaneš důvěřovat a už se ti nechce se jí svěřovat s osobními a soukromími věcmi.Pak je určitě lepší takovéhle přátelství ukončit.

Za to,že rozchod může proběhnout zcela radikálně a bývalé kamarádky už spolu nepromluví ani slovo,může skutečnost,že od sebe předtím také velmi mnoho očekávaly.Chcete totiž aby vaše přítelkyně byla jako tvoje matka,poradkyně,nejlepší přítelkyně,......

Ale jak ukončit přátelství nejlépe ?
Všichni tvrdí,že je nejlepší dlouhý rozhovor,ale mnohdy je hodně obtížné být otevřený.Někdy není moc dobré,říkat tomu druhému,co si o něm myslíš a jaký názor na něj máš.

Má rada
A co bych poradila já ? Přála bych si,aby měli všichni plno dobrých přátel a nemuseli řešit,jak se s bývalým nejlepším přítelem rozejít.I já bych si přála,aby se mně tohle nikdy netýkalo,ale asi to někdy přijde.Párkrát jsem něco takového zažila,ale nakonec se to všechno urovnalo.A pokud tě někdy něco takového potká,snaž se být silná,protože je lepší zapomenout,než se trápit pomluvami,zradami a tím vším od někoho,koho milujete.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama