Prosím o lajk :) -----> TADY
Zeptej se -----> TADY
Ptejte se do videoodpovědi :) TADY

Jak se zlepšit v cizím jazyce ?

6. června 2012 v 14:31 | Michelle |  Rady,tipy,návody,názory,...
Možná se i ty chceš zdokonalit v cizím jazyce.Může to být anglitina,němčina nebo třeba španělština.Je spousta způsobů jak se jazyk naučit,ale tobě nemusí sedět všechny.Nejprve vyzkoušej jeden po druhém a poté zhodnoť,jaký způsob učení ti vyhovuje nejvíce.

1.způsob
Cestování,výměné pobyty
- Tenhle typ "učení" si nemůže dovolit každý z nás,protože ceny se mohou pohybovat nad našimi možnostmi,ale kdyby jsi měla možnost,určitě jí využij.Je to jeden z nejlepších způsobů,který ti určitě pomůže jazyk ovládat a zároveň si můžeš užít spoustu zábavy,když pojedeš třeba se svojí kamarádkou.A také poznáš místní kulturu.Pokud nemůžeš z nějakého důvodu na výměný pobyt,tak máš skoro to samé,když jedeš s rodiči na dovolenou.Nějak se domluvit musíš.

2.způsob
Čtení knih
- Čtení knížek v cizím jazyce je určitě dobrý způsob,ale základem každého jazyka jsou slovíčka a proto musíš alespoň několik umět aby jsi rozuměla celým větám a pokud ne,tak dojdi za někým,kdo jazyk ovládá a popros ho o pomoc s překladem a výslovností.

3.způsob
Filmy
- Tohle je zábavná forma učení.Pusť si nějaký film s titulkami.Pozor!Vyhledej překlad kvalitní,aby jsi se neučila blbosti.Až udeš jazyk ovládat o něco lépe,titulky zkus vypnout a zkus překládat sama za sebe.

4.způsob
Dopisování
- Dopisy už "vyšli z módy",ale zkus třeba facebook,icq,......Celé dny sezení u facebooku ti také mohou pomoci.Dopisuj si s lidmi z cizích zemí.Určitě někoho najdeš a třeba se i budete chtít navštívit.

5.způsob
Poslech,hudba
- Určitě máš ve svém mobilu,PC nebo někde jinde plno písniček v cizím jazyce.Většinou asi v angličtině,ale třeba i španělské písničky se najdou,ale nevím nevím jak budou znít :-D Proto je tenhle způsob spíše pro ty,co se chtějí učit angličtinu.Pusť si písničku jako karaoke a vnímej text.Zároveň si zpříjemníš učení posloucháním hudby a naučíš se nová slovíčka a přízvuk.

6.způsob
Kurzy
- Určitě ve městě nebo poblíš bydliště najdeš někoho,kdo má s daným jazykem zkušenosti a umí ho.Domluv se třeba s kamarádkou a přihlaste se do kurzu.Co tvá učitelka ? Na školách jsou učitelky,které učí angličtinu,většinou i němčiu,ruštinu,.....Učí i jazyk ve kterém se chceš zdokonalit ? Popros jí o pomoc a určitě vás bude víc,co budou chodit na hodiny navíc.

Tohle bylo 7.způsobů,které jsem dala dohromady.alespoň jeden ze způsobů by ti mohl vyhovovat a pokud ne,přijdi na nějaký vlastní.Hlavní je,aby tě učení bavilo a když najdeš správný způsob,určitě tě nudit nebude.Přeji hodně štěstí !
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 hogreta hogreta | E-mail | Web | 6. června 2012 v 16:08 | Reagovat

Jojo, rady dobré, jen bohužel ne všechny jazyky jsou u nás tak dostupné:(. Já se učím jazyk, ke kterému jsou na trhu všehovšudy jedna učebnice a jedna konverzace, žádné knížky, sehnat na internetu film je taky fuška, ta země je příliš daleko na to, aby se tam dalo jen tak odjet a kurzy probíhají jen v Praze a o prázdninách v Brně (a já jsem z Ostravy, to teda naštve:-D). To je to pak těžké :-D. Ale u učení angličtiny a jiných jazyků, které se u nás běžně vyučují, to využít určitě jde:).

2 Michelle Michelle | Web | 6. června 2012 v 19:35 | Reagovat

[1]: Děkuji za názor :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama