Prosím o lajk :) -----> TADY
Zeptej se -----> TADY
Ptejte se do videoodpovědi :) TADY

Rozhovor s Lolou - J

3. května 2012 v 6:30 | Michelle |  Rozhovory
Vyzpovídala jsem blogerku Lolu-J.Můžete ji znát z webu krásná.cz nebo z jejího blogu : lola-j.blog.cz

1. Kdy jsi si založila blog a proč ? Měla jsi ze začátku velkou návštěvnost ? Jaký je tvůj zdroj úspěchu na blog.cz ?
- Před tímto blogem jsem měla ještě 3. První 2 byly o celebritách: Emma Watson a Lady Gaga. Třetí byl "deníčkovského" typu. Nuda, o ničem. No a můj současný blog, kterému se věnuji ráda a mám z něj pocit, že k něčemu je, jsem si založila v červenci roku 2010. Velkou návštěvnost jsem neměla nikdy. U tohoto blogu jsem se ale snažila psát pro čtenáře a objevila jsem v sobě touhu poradit druhým a společně na něco přicházet nebo se jen bavit. Moje návštěvnost není ani teď bůhví jak veliká. Jsem však moc ráda, že mi přibývá stále více stálých čtenářek, se kterými komunikuji a na které myslím při psaní článků nebo když tvořím testy. Myslím totiž na to, že jim mohu nějakým způsobem pomoct nebo jen maličko obohatit jejich den. A to mi přináší radost. Že mé články, že mé úsilí a práce někoho přece jen zajímá! :)
Zdroj úspěchu na blog.cz? Těžko říct. Ale myslím, že to byla hlavně Krásná.cz, kterou Blog.cz postupně a občas propagoval. Krásná.cz ve mně totiž probudila plamínek naděje, která spočívala v tom, že jsem nechtěla psát své články nazmar. Jen tak pro náhodné návštěvníky, kteří na můj blog narazili čistě omylem za jinými účely než za články. Tím nemyslím, že by mi vadilo, když mě někdo poprosí o hlas nebo pozve do soutěže na jeho blogu, to vůbec ne, ale jenom tento typ návštěvníků, to pro mě nemělo velký význam.

2. Myslíš si,že jsi slavná ? Máš se ráda nebo by jsi na sobě chtěla něco změnit ? Jaká jsi povahově ?
- No, to je záludná otázka! Jsou sice nějaké ty rádoby "paparazzi blogy", kde jsem. Sem tam se o mně zmíní nějaká blogerka. Další zase neví co by, tak mě začne kritizovat za to, že jednu dobu píšu hodně o kosmetice (aby věděla, i ty tři měsíce na přípravu na přijímačky na gympl nebylo dost - konkrétněji: je to můj blog a je propojený s mým životem, tudíž nevidím nejmenší důvod mi do mého systému mluvit, bez urážky). Některé čtenářky mě vyhledávají kvůli kosmetice a tomu, abych jim poradila (za čož jsem moc ráda). Další blogerka ve svém videu na mě vyjádřila svůj názor, za což jí také děkuji. :) Ale tak nějak globálně, kdybych to měla shrnout, se za slavnou nepovažuji. Zná mě pár blogerek a stálých čtenářek, toť vše a já jsem za to vděčná. :)
Mám se ráda? Řekla bych, že ano. Ne z toho úhlu pohledu, že bych byla něco jako tzv. "narcis", ale proto, abych sama se sebou byla duševně vyrovnaná a i ve špatném období nic nevzdávala a nenadávala si.
Hodně dbám na duševní spokojenost a rovnováhu. Miluji nové - včetně poznávání nových lidí a ráda se nové učím. Jsou to pro mě nesmírně velké zkušenosti!
Jinak jsem poměrně dost přátelská, a jak o mě řekly mé blogerské kolegyňky s Krásné.cz, jsem i dost akční. Jsem zkrátka přírodní blond beran, který když si něco zamane, je k sobě přísný a pokud se nelení, dotáhne to až do konce. :)

3. Co máš ráda a co naopak ne ? Napiš 5 slov,která tě charakterizují.
- Takhle obecně: nesnáším faleš. Jsem na lidi citlivá - ne v tom smyslu, že bych byla lehce zranitelná, ale v tom, že hodně hodnotím jeho povahu, schopnosti a další duševní hodnoty.
A jak jsem výše napsala, MILUJI nové. Ráda poznávám, cestuji a zkouším. :)
5 slov? Hm... Společenská, akční, tvrdá, upřímná, shovívavá.

4.Máš nějaký oblíbený blog,který kromě tvého navštěvuješ ? Co by jsi poradila holkám,které si chtějí založit blog ?
- Mezi mé oblíbené nebo "vzorové" blogy, jako takové, nepatří žádný. Ale je minimálně pět blogů, které ráda navštívím. Jsou to většinou blogerky, se kterými si napíšeme víc než jen "ahoj". Píšeme sii například o článcích, o kosmetice. Nebo chtěly s něčím pomoct, poradit nebo si jen tak "popovídat" přes e-mail nebo facebook. Ty blogy mám uložené v poznámkách a pravidelně je navštěvuji, chodím a dívám se, jak píší své články... :)
Díky blogu jsem se už poměrně dávno "seznámila" s jedním klukem - blogerem, který má blog celý o Heavy metalu. Pochopitelně vyvedený v černých a tmavých barvách. Také se tam občas zajdu podívat a za nějaký ten čas i on na ten můj, jak však ale píše, s pěkně zatmavenými brýlemi! :D

Blogerkám, které teprve začínají, bych radila, v první řadě, aby se ujistily, že blog je pro jejich osobní potěšení. Nemá smysl zakládat blog s velkými cíly, bez citu. Je to k ničemu. Čtenáři i ostatní blogeři to vycítí ze stylu psaní, z dopisování, z otázek, z odpovědí, z článků, z intervalů, ve kterých články vydává - z celkového chování. Není to zrovna příjemné a takoví blogeři jsou pak více žádostiví a pořád se jim nic nedaří. A když už se někam vyškrábnou, jejich "hodnota" opět klesá.
Rozhodně se ujistěte v tom, proč si blog zakládáte. Začněte srdcem i citem, pak uvidíte, co z toho vzejde. :)

5.Byla jsi přijata na gympl a já ti moc gratuluji :-) Byla jsi nervózní před přijímačkami ? Z čeho se skládaly ?
- Moc děkuji! :)
Hrozně. Učila jsem se několik měsíců v kuse, stále jsem opakovala a oplachovala. Pořád dokola. A tak jsem se nakonec dostala!
Ráno jsem na přijímačky dorazila opravdu včas, vydechla, nadechla se a pak začal ságodlouhý diktát, hned po něm bez jakékoliv přestávky či výdechu se pokračovalo v testu z češtiny - mluvnice. V češtině jsem si dost věřila, přestože nikdo z mých rodičů v ČR nevyrůstal. Pouze se sem přestěhovali, vzali se a měli mě a mé 2 bratry. Pak následoval test z matematiky. "To byla katastrofa, jdu si psát text na odvolání!" vydechla jsem ve chvíli, kdy bylo po testech a na chodbě jsme se s kamarády scukli. Nakonec tříčtvrtina testu z matiky byla dobře a česština téměř na 100%.Takže má rada všem připravujícím se na přijímačky zní: cvičte, učte se, neleňte se! :) Abyste pak neskončili jako minimálně 4 spolužáci, kteří se nedostali nikam!

6.Věřín na lásku na první pohled ? Měla jsi nebo máš kluka ? Jaký je podle tebe ideální kluk ?
- To asi ne, pro mě jsou důležité hodnoty toho dotyčného (vyvoleného :D). Kluka nemám a momentálně se je snažím vytěsňovat z hlavy. Musím říct, že úspěšně! Kluci dokážou pomotat hlavu poměrně slušně, takže já se toho teď nějak straním. V první řadě studium a úspěchy, tím "krmím" to zbytkové místo v mé duši vyhrazené na další záležitosti, jako je láska. Jestli bude něco na gymplu? Dost pochybuji, jelikož se snažím, abych pak z ničeho nebyla zklamaná. Radši si budu jet teď svou dálnici, kde si jdu za svým vysněným povoláním, vysněným prostředím a vysněnou náplní života. Ten pravý princ má ještě čas. :))

7. Co říkáš na blog : fain-mishell.blog.cz ? Co by jsi na něm změnila nebo co se ti líbí ?
- Vydařil se ti. :) Je jednoduchý a přehledný. Čtenář zde najde vše, kvůli čemu na blog narazil a kvůli čemu se mu zalíbil. Líbí se mi, že jako autorka to s blogem nepřeháníš. Jestli bych něco změnila? To bych neřekla. Myslím, že autor blogu by měl svůj blog spravovat podle jeho citu či nálady. :)

8. Zabýváš se modelingem.Chtěla by jses jím živit ? Baví tě focení ? Jak si se k focení dostala ?
- Nebránila bych se tomu, kdybych se měla modelingem živit. Jako koníček je to ale taky dobrá věc. :)
Focení mě baví, sice se častokrát zapotím, když přes patu nemohu natáhnout poslední centimetry nohavice, nebo když musím někam na jehlových vysokých podpatcích v botách, které nohu absolutně svazují doklopýtat, ale já to vnímám jako zkušenost a další krůček k duševní radosti a pohodě. :)
Těžko říct, tak nějak to přišlo naráz. Spíš bych řekla, že úplně ty první zkušenosti, "profesionálnější" byly v Irsku, v Dublinu. Fotograf vlastní snad 10 úžasných, profesionálních fotoaparátů(!). Pak už focení outfitů atp. :)
Jako koníček beru všemi 10. Jako práci, proč ne? Je to určitá část náplně mého života, za kterou jsem nesmírně vděčná a vážím si toho - skutečně hodně. Doufám, že v tom, kdo kde najde zálibu, v jakém prostředí a v jakém oboru, každý najde to své duševní bohatství!

9. Máš přehled o svých návštěvnících ? Chodí na tvůj blog pravidelní návštěvníci nebo spíše "nováčci",kteří na tvůj blog narazili omylem ?
- 50 na 50. I když, jde to těžko říct. Protože čím dál víc zjišťuji, že některé blogerky a čtenářky jednoho dne o mě napíší a ukáže se, že můj blog sledují skoro rok!

10. Čím by jsi chtěla být v budoucnu ? Máš nějaké plány co z blogem atd,..?
- Moc by mě bavilo psát. Jako profese a povolání bych to MILOVALA. Žila bych tím. Věnovala bych tomu snad celý život .
S blogem mám plány, a jaké! Kromě současné velké soutěže o kosmetiku plánuji oživit blog novými články, pokusím se vrátit k testům, které jsem dělala. A jednu další velkou třešničku, ale zatím neprozrazuji. Z jedné strany pro to, aby čtenáři a blogeři nepřišli o překvapení a z druhé strany pro to, že je to ještě ve stádiu vývoje. Takže doufám, že se vše povede! :)
Ale na ty rozhovory, to se těšte! :)

Já Lole moc děkuji :-) Je mi hrozně sympatická,působí mile a jako blogerka je skvělá !
Co si myslíš o Lole - J ty ?
 

11 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama