Prosím o lajk :) -----> TADY
Zeptej se -----> TADY
Ptejte se do videoodpovědi :) TADY

Diskuze : Vesnice vs. město

13. května 2012 v 7:30 | Michelle |  Diskuze
Co je lepší ? Na to budeme diskutovat.Já bych si asi nedokázala vybrat.Město má svá plus i mínus a stejně jsou na tom vesnice.Bohužel nebo dík žiju ve městě,ale docela malém,takže to mám právě něco mezi :-D a stačí sejít několik (asi 226)schodů dolů z města a jsme v malé vesnici.Prostě 2 in 1 :-)

Vesnice : + Zdravější vzduch než ve městech,klid,většinou se všichni znají,bydlení v domku klidně i s velkou zahradou a bazénem,pořádají se různé společenské bály,kde se celá vesnice sejde,což ve městě se všichni nesejdou :-D
- Většinou žádná škola,školka,banka....žádné obchody (nemyslím sámošky,ty jsou asi v každé vesnici),pořád se musí někam dojíždět,většinou se hůře hledá práce v obci,..

Město : + Sociální služby (školy,školky,úřady,banka,..),obchody,lépe se shání práce,je možnost seznámení s více lidmi(třeba v ulici ve které bydlíš),...
- Horší vzduch,každý někam spěchá,hustá doprava,špinavější,znečištěnější,...

Je toho určitě mnohem více,ale právě proto je založena tahle diskuze.Byla bych ráda,kdyby jste mi zodpověděli několik otázek :

Žiješ ve městě nebo na vesnici ?
Jaký život podporuješ ? Vesnice vs.město ?
Uveď plusy a mínusy vesnice a města.
Co by jsi změnil/a na vesnicích a co ve městech ?

Pokud máte nápady na novou diskuzi,pište do komentářů nebo na email.Budu moc ráda :-)
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Líbí se ti na mém blogu ?

ANO
NE

Komentáře

1 hogreta hogreta | E-mail | Web | 13. května 2012 v 8:01 | Reagovat

Bod "většinou se všichni znají" bych rozhodně řadila spíš k mínusům, než k plusům:-D.

Já bydlím ve městě, v Ostravě. Do "plusů" vesnice jsi zařadila "bydlení v domku klidně i s velkou zahradou a bazénem" - a já bydlím skoro v centru Ostravy (zastávka autobusu čtyři minuty od domu, nádraží deset minut pěšky, tramvaj patnáct minut pěšky), ve velkém domku s velkou zahradou:-D. Domek opravdu není výsada vesnice.

Téma "vesnice vs. město" jsem si vytáhla u maturity v ruštině:-D. Takže moje potřeba to nějak více rozebírat byla naprosto vyčerpána, ono to jednou vážně stačilo:-D. Navíc si to všechno shrnula hezky, není co k tomu dodávat.

2 Michelle Michelle | Web | 14. května 2012 v 16:52 | Reagovat

[1]: Děkuji za názor a za pochvalu :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama